piątek, 17 lipca 2015

Neti Aneti - wybór odcinków

Jak dla każdego blogera, również dla mnie istotnym źródłem wiedzy na opisywany temat są inne blogi w Internecie. Są one różnej jakości i czasami trzeba przeczytać i obejrzeć dużą liczbę z nich aby natknąć się na perełkę.

Taką perłą niewątpliwie jet vblog "Neti Aneti" na youtube, poświęcony kwestiom zdrowotnym. Czytelnikom niniejszego bloga polecam zwłaszcza odcinki nagrane przez Patryka - absolwenta Akademii Medycznej, patomorfologa i cytologa. Fachowa wiedza na temat poruszanych zagadnień jest widoczna w każdym z nagranych odcinków, a jednocześnie ilość medycznych terminów nie burzy jasności przekazu.

Patryk nie boi głosić opinii niekoniecznie zgodnych z powszechnym mniemaniem. Przykładem może być odcinek dotyczący glutenu, którego obecnie unikanie jest w modzie. Związane z glutenem dolegliwości są podzielone na trzy kategorie (choroby autoimmunologiczne, alergia i nietolerancja). Wbrew pozorom problem z nietolerancją glutenu dotyczy dość małej części populacji. Wiele osób będzie miało podobne dolegliwości po spożyciu produktów bezglutenowych, bo każda z lektyn może wywoływać podobne dolegliwości.

Poniżej lista odcinków dotyczących żywienia. Jak tylko pojawią się kolejne w tematyce żywienia, na pewno dodam je do poniższej listy. Każdy z nich zawiera olbrzymią dawkę informacji i  wszystkie polecam gorąco.

Kilka podstawowych faktów na temat cukru

Zamienniki cukru - dobre i złe

Suplementy na odchudzanie pod lupą

Niezdrowa żywność. Top 10

Gluten - obiekt ataków - czy słusznie

Konserwanty w żywności. Które szkodzą a które nie?

Napoje energeryczne (energy drink)

Zupki chińskie pod lupą - czy glutaminian jest szkodliwy?

[2015-11-01] Polecam część 2 niniejszego postu.  
[2016-01-28] Polecam część 3 niniejszego postu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz