poniedziałek, 13 lipca 2015

Prawo suplementów diety

Kwestie dotyczące szkodliwych substancji poruszane są na niniejszym blogu również od strony prawnej. Książek dotyczących prawa żywności na rynku jest dużo, część z nich to po prostu wydrukowane w postaci książki teksty ustaw. Zdarzają się jednak książki które przekrojowo pokazują temat, omawiając również problem w kontekście wyroków sądowych.

Taką ksiażką jest "Prawo suplementów diety" (Mariusz Kondrat, Justyna Stefańska-Kaczmarzyk, Katarzyna Gęsiak, ISBN 978-83-264-4053-3) wydana przez Wolters Kluwer. Zgodnie z prawem suplementy diety jest to szczególna kategoria produktów spożywczych, którym przypisywane są właściwości prozdrowotne.

Z punktu widzenia czytelników niniejszego bloga szczególnie cenną wiedzę prezentuje rozdział 4 "Nadzór nad rynkiem", który omawia kompetencje poszczególnych organów kontrolnych (Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Inspekcji Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych).

Całość dopełnia lista aktów prawnych związanych z zagadnieniem (ustaw i  rozporządzeń krajowych oraz dyrektyw i rozporządzeń UE) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz